Přestože gramofony mají mnozí spojené především s érou jejich největší slávy v minulosti, ani dnes nejsou tyto přehrávače pasé. Dnešní gramofony jsou oproti svým předchůdcům vybaveny celou řadou prvků, které dnešní moderní zvuková technika vyžaduje. Standardem je již USB spot pro připojení k počítači, často máte k zakoupenému gramofonu k dispozici také speciální software.
DJ Gramofony na dnešním trhu lze rozlišit na zařízení s klasickým řemínkovým náhonem a na modernější variantu s přímým náhonem, kde není žádného řemínku potřeba. Často lze moderní gramofony obsluhovat také za pomoci dálkového ovládání.
Zejména gramofony s přímým náhonem obvykle disponují velmi bohatým vybavením. Samozřejmostí jsou nožky, které absorbují otřesy. K přesnému nastavení rychlosti lze již u většiny gramofonů s přímým náhonem využít i vestavěný stroboskop. K dalším důmyslným vylepšením klasické podoby gramofonů patří například takzvaný antiskating nebo už naznačené dálkové ovládání startu.
Výjimkou u moderní formy gramofonů není ani integrovaný předzesilovač, který umožňuje digitalizaci nahrávek nebo také snazší reprodukci.
I dnešní gramofony s řemínkovým náhonem jsou již mnohem odolnější například proti opotřebování anebo vytažení řemínku.
Kdekoho možná překvapí, že kvalitní modely gramofonů s přímým náhonem jsou běžnou součástí vybavení profesionálů, například hudebních klubů anebo různých DJů.
Produkci moderních gramofonů, které na našem trhu dostanete se věnují například známí výrobci Omnitronic anebo Citronic. Cena nejkvalitněji vybavených modelů gramofonů s přímým náhonem se pak vyšplhá i přes 10 tisíc korun.